Problema

Started by mdzz96, September 07, 2012, 01:36:11 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Am un HDD exter mai exact un WesterDigital my passport de 1 tb. In timpul unei instalari de win am deconectat HDD de la PC, astfel dupa terminarea procesului de instalare am reintrodus HDD in PC. Afland cu stupoare ca nu pot accesa HDD pentru ca necesita o formatare. Am aproximativ 600gb ocupati, eu as dori sa recuperez cel putin 30gb, am unde sa ii stochez pana la formatare dar problema e cum ii pot scoate din HDD. Datele inca exista pe HDD daca ma puteti ajuta cu un program care sa ma puteti ajuta in detaliu sa recuperez nu as vrea sa fac o greseala. Multumesc astept raspunsurile voastre
  •  

Incearca cu recuva, e free. Sunt si alte softuri dar le trebuie licenta pentru HDD-uri externe.
  •  

Dupa ce specific locatia dau next si se "blocheaza", defapt imi da not responding.
  •  

Prin urmare nustiu ce sa ii fac programului daca aveti si alte recomandari? Am incercat sa instalez ubuntu l-am pus pe un stik, tin sa mentionez ca l-am luat de pe siteul officea din romania, cand ar trebui sa imi ceara sa apas 1 - buton pentru a incepe instalarea imi zice ca trebuie sa dau restart, am incercat acelasi lucru pe 2 pc.
  •